Aranżacja ogrodu dużego

www.laboratoire.pl

Duże ogrody stwarzają zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, w porównaniu do ogrodów małych. W ogrodach dużych istnieje możliwość zdecydowania się niemal na każdy rodzaj roślin – kwiaty, pnącza, krzewy, a nawet drzewa. Należy mieć jednak świadomość, że duża przestrzeń wymaga odpowiedniego zaprojektowania. Należy dokładnie przemyśleć aranżację ogrodu dużego, aby jego powierzchnia nie przytłaczała użytkowników ogrodu.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużego ogrodu, powinieneś mieć na uwadze, że nie warto przytłaczać tej przestrzeni zbyt dużą ilością różnych gatunków roślin. Warto zdecydować się na kilka rodzajów np. krzewy i drzewa, których dodatkiem będą nieliczne gatunki kwiatów. Bez wątpienia w ogrodzie dużym doskonale sprawdzi się trawa, która „wypełni” przestrzeń.

https://abanet.pl/136-lampy-do-salonu

Oprócz roślin, w przestrzeni dużego ogrodu warto zaaranżować domek wypoczynkowy i komplet solidnych mebli np. ratanowych. W tego typu ogrodach doskonale sprawdzi się również grill lub palenisko, jak również oczko wodne. Aranżując duży ogród nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, które rozjaśni pożądane części ogrodu.