Aranżacja ogrodu bez barier

Aranżacja ogrodu powinna być działaniem przemyślanym. W szczególności w przypadku projektowania przydomowej, zielonej przestrzeni dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

„Zwykła” aranżacja ogrodu w tym przypadku może nie wystarczyć. Pewne czynności, które nam nie sprawiają problemu, dla osób starszych i niepełnosprawnych mogą okazać się nie lada wyzwaniem np.

schylanie, czy dojście do rabat kwiatowych. Jak więc powinnaś zabrać się za urządzanie ogrodu dla swoich rodziców? Najlepszej odpowiedzi udzielą firmy, które za codzienne zadanie mają urządzanie ogrodów Wrocław. Aranżując ogród bez barier na wstępie należy zdać sobie sprawę z istnienia pewnych ograniczeń.

Należy spojrzeć na ogród z nieco szerszej perspektywy. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad zagospodarowaniem przestrzeni.

Do ogrodu bez barier warto wybrać rośliny piękne, ale nie wymagającej dużego wkładu pracy. Doskonale sprawdzą się rabaty kwiatowe np.

z bylinami, żywopłot lub drzewa. Należy pamiętać o tym, aby w ogrodzie znajdowały się utwardzone ścieżki oraz barierki – bardzo pomocne w przypadku osób starszych, prowadzące do każdej części ogrodu.

Koniecznie trzeba pomyśleć także o otworzeniu domu na ogród za pomocą tarasu z odpowiednim podjazdem. Doskonałym pomysłem będzie także zaaranżowanie w ogrodzie altany z wygodnymi meblami.

Next Post

Warzywniak w ogrodzie

nie Paź 9 , 2016
Warzywa w ogrodzie? Czemu nie! Są doskonałym pomysłem zarówno w przypadku posiadania małego, jak i dużego ogrodu. Wystarczy wygospodarowanie zaledwie kilku metrów kwadratowych powierzchni, aby móc cieszyć