Aranżacja oczka wodnego w ogrodzie

krzesła kuchenne

Ogrodowe oczko wodne cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to element aranżacji ogrodu, który wciąż ma wielu zwolenników. Oczko wodne może być bardzo ciekawą ozdobą ogrodu.

W szczególności jeśli zostanie wzbogacone o odpowiednie rośliny, np. lilie wodne. Doskonale komponuje się z innymi elementami aranżacyjnymi ogrodu, w szczególności roślinami, ale również dodatkami, takim jak oświetlenie.

Oczko wodne w ogrodzie warto zaaranżować w przemyślany sposób. Przede wszystkim należy zastanowić się nad jego umiejscowieniem. Najlepiej byłoby, gdyby oczko znajdowało się w otoczeniu zieleni.

Dodatkowo można pomyśleć o innych elementach ozdobnych takich jak np. figurki, czy zwykłe kamienie. Nadadzą one oczku dodatkowego charakteru.

Przy oczku wodnym warto zaaranżować odpowiednie światło w postaci niskich lamp. Praktycznym rozwiązaniem będzie rozplanowanie mebli wypoczynkowych w nieco większej odległości od oczka wodnego. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz insekty, których jest zdecydowanie więcej w pobliżu mokrych miejsc.

Next Post

Programy do projektowania ogrodów

pt Wrz 30 , 2016
Zależy ci na tym, aby w niepowtarzalny sposób zaaranżować ogród? Marzysz o tym, aby zaprojektować ogród samodzielnie, jednak obawiasz się, że nie podołasz? Myślisz, że nie masz zmysłu kreatywnego?