Header Image

Aranżacja oczka wodnego w ogrodzie

Aranżacja oczka wodnego w ogrodzie
urządzanie ogrodów warszawa krzesła kuchenne

Ogrodowe oczko wodne cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to element aranżacji ogrodu, który wciąż ma wielu zwolenników. Oczko wodne może być bardzo ciekawą ozdobą ogrodu.

W szczególności jeśli zostanie wzbogacone o odpowiednie rośliny, np. lilie wodne. Doskonale komponuje się z innymi elementami aranżacyjnymi ogrodu, w szczególności roślinami, ale również dodatkami, takim jak oświetlenie.

Oczko wodne w ogrodzie warto zaaranżować w przemyślany sposób. Przede wszystkim należy zastanowić się nad jego umiejscowieniem. Najlepiej byłoby, gdyby oczko znajdowało się w otoczeniu zieleni.

Dodatkowo można pomyśleć o innych elementach ozdobnych takich jak np. figurki, czy zwykłe kamienie. Nadadzą one oczku dodatkowego charakteru.

uklad-pokarmowy.chorobyswiata.com.pl

Przy oczku wodnym warto zaaranżować odpowiednie światło w postaci niskich lamp. Praktycznym rozwiązaniem będzie rozplanowanie mebli wypoczynkowych w nieco większej odległości od oczka wodnego. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz insekty, których jest zdecydowanie więcej w pobliżu mokrych miejsc.