Aranżacja drzew w ogrodzie

Drzewa są roślinami dającymi wiele możliwości. Należy mieć jednak świadomość tego, że nie sprawdzą się one w każdym ogrodzie.

Ponieważ potrzebują one dość sporo miejsca do prawidłowego wzrostu i rozwoju, z pewnością mały ogród będzie dla nich ograniczeniem. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku ogrodów dużych, które stwarzają większe możliwości dla rozwoju drzew.

Jednymi z popularniejszych drzew sadzonymi w ogrodzie są drzewa owocowe. Z roku na rok ich popularność nie maleje, również ze względu na chęć posiadania własnych, ekologicznych owoców.

Innym rodzajem drzew doskonałym do dużych ogrodów są drzewa ozdobne. Pośród nich należy wybierać te gatunki, które sprawdzą się w naszym umiarkowanym klimacie.

Drzewa mogą być elementem charakterystycznym ogrodu, jego główną ozdobą lub tylko dodatkiem. Wszystko zależy od aranżacji przestrzeni ogrodu – w tej roli idealnie sprawdzi się świerk pospolity sprzedaż.

Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zaprojektowanie ogrodu w taki sposób, aby to właśnie drzewa były jego atutem, a pozostałe rośliny jedynie uzupełnieniem spójnej koncepcji.

Next Post

Aranżacja sypialni w ogrodzie

wt Paź 25 , 2016
Sypialnia w ogrodzie? Myślisz, że to rozwiązanie, które sprawdza się wyłącznie w klimacie śródziemnomorskim? Nic bardziej mylnego. Jeśli zawsze marzyłaś o tym, aby latem