Akupunktura kontra ból

Innym przykładem wielkiego dorobku medycyny z Chin jest akupunktura.

Należy ona do tych metod alternatywnego leczenia, która zyskała spore uznanie i jest traktowana przez medycynę konwencjonalną jako rozwiązanie użyteczne.

W szczególności chwali się akupunkturę za skuteczność w leczeniu dolegliwości bólowych, w tym uporczywych migren, z którymi środki farmakologiczne radzą sobie tylko doraźnie lub wcale.

Pozytywna rola akupunktury sprawia, że również lekarze dyplomowani uczą się jej i włączają do programów leczenia pacjentów.

Na czym polega typowy zabieg akupunktury? Narzędzia, którymi posługuje się lekarz wykonujący zabieg to specjalnie wykonane igły, które wbijane w skórę w odpowiedni sposób stymulują strategiczne punkty, nerwy oraz miejsca, w których nerwy przecinają się ze sobą.

Trzeba znać bardzo dokładnie rozkład tych punktów na ciele pacjenta, aby przeprowadzić zabieg prawidłowo i móc liczyć na pozytywne skutki.

Obecnie w sprzedaży znajdują się gotowe, sterylne igły jednorazowego użytku.

Next Post

Wzdęcia – jak pozbyć się nieprzyjemnego problemu?

śr Lut 21 , 2018
Wzdęcia, którym towarzyszą wiatry to nic przyjemnego. Każdy z nas zna uczucie napompowania i bulgotania w brzuchu, co jest dla nas dosyć krępujące, gdy przebywamy w towarzystwie innych